infoshina.ua
пошук
Пусто
Як правильно вибрати литі диски

Як правильно вибрати литі диски

Велика частина автомобілістів, підбираючи нові колеса для свого транспорту, зупиняються на литих дисках. Цей вид комплектуючих сьогодні став найбільш затребуваним багато в чому завдяки оптимальному поєднанню високих експлуатаційних характеристик з демократичною вартістю.

У порівнянні зі сталевими (штампованими) колісними дисками литі володіють більш широким модельним рядом і зниженою масою. Однак диски кованого типу демонструють більшу міцність і володіють ще меншою вагою.

Плюси і мінуси лиття

У чималому ступені на успіх литых дисков вплинули наступні фактори:

  •  відносно невелика вага. Цей показник дозволяє автовласникові знизити витрати на паливо, гарантує динамічність і маневреність авто. Також збільшується термін служби підвіски;
  • висока теплопровідність. Це запобігає перегріванню системи гальмування;
  •  наявність спеціального оксидного захисного шару захищає диск від іржі;
  •  висока геометрична точність виконання дозволяє досягти точної посадки балансування;
  •  широкий модельний ряд, який надає кожному автолюбителю можливість проявити свою індивідуальність, а також зробити автомобіль яскравим і ефектним.

Говорячи про переваги литих комплектуючих, не можна обійти увагою їх недоліки. Багато споживачів кажуть у відгуках, що їм зустрічалися браковані вироби. Це пояснюється величезними партіями, які регулярно надходять на ринок. Також нарікання викликає тендітна структура таких дисків. При ударах і підвищеному навантаженні вони не деформуються, а часто просто розколюються.

З цього випливає ще одна неприємна особливість: відремонтувати такий виріб не вийде.

Як правильно вибрати литі диски

Щоб комплект нових дисків дійсно підходив до автомобіля, варто врахувати кілька важливих параметрів:

  1.  посадкову ширину (ширину обода), яка дорівнює проміжку між бортовими закраинами;
  2.  посадковий діаметр (розмір кільця), значення якого також має дорівнювати посадковому діаметру шини;
  3.  кількість отворів для фіксації і діаметр окружності, що проходить через них;
  4.  діаметр посадкового отвору, значення якого повинно бути порівнянними з посадковим розміром ступиці машини;
  5.  виліт диска, який представляє собою проміжок між кріпленням і центральною віссю симетрії обода. Цей параметр може не бути вказано в маркуванні на самому диску, але обов'язково фігурує в документації на авто. Він впливає на завантаженість підвіски;
  6.  число виступів, завданням яких є підвищення надійності фіксації шини (так звані хампи).

Зіставляючи всі ці характеристики дисків з тими параметрами, які підходять для конкретного автомобіля, можна вибрати ідеальні комплектуючі, які будуть чудово працювати протягом тривалого часу.

Купівля легкосплавних дисків: на що звернути увагу

Коли вже відомі основні параметри потрібних комплектуючих, можна приступати до більш конкретних пошуків.

На цьому етапі важливо враховувати марку і модель свого автомобіля, оптимальним варіантом буде вибір виробів, виготовлених спеціально для певної моделі. Для того, щоб з'ясувати, чи підійде диск на конкретне авто, можна скористатися таблицею відповідності з переліком найбільш популярних марок.

Дуже важливо передбачити, в яких умовах буде використовуватися диск. Для їзди по грунтових дорогах, кам'янистому ґрунті і лісистій місцевості варто придбати більш міцні вироби, ніж ті, що призначені для асфальтованих трас.

При покупці диска слід поцікавитися у продавця, з якого матеріалу зроблено виріб (алюміній або магній), а потім зіставити властивості металу з тими завданнями, які буде виконувати колесо.

Алюмінієві більш стійкі до корозії, так як вони покриті тонкою оксидною плівкою. Це покриття має таке ж теплове розширення, як сам алюміній. Також шар окису відрізняється високою міцністю і захищає виріб від механічних пошкоджень від піску, гравію, ґрунту, снігу або льоду. До всього іншого, оксидна плівка перешкоджає руйнуванню металу при контакті з агресивними хімічними речовинами (побутова хімія, реактиви, які застосовуються проти ожеледиці, важкі солі).

У той же час комплектуючі з магнію характеризуються високою міцністю при малій вазі. Незважаючи на те, що вони також мають оксидний шар, їх плівка більш рихла і менш ефективна. Багато виробників постійно працюють над створенням нового магнієвого сплаву, схожого за якістю з алюмінієвим. Але на даний момент легкосплавні диски з алюмінію вважаються найкращими.

Один з найбільш важливих параметрів - це форма і дизайн диска. За занадто складною конструкцією буде непросто доглядати, хоча вона додасть автомобілю більш презентабельний вигляд.

Звичайно, варто переконатися в тому, що обрані литі диски супроводжуються сертифікатами якості. Як правило, брендові вироби володіють усіма необхідними характеристиками, високою якістю і довговічністю.

Щоб визначитися з тим, яку фірму литих дисків вибрати, можна вивчити рейтинги в мережі або почитати відгуки інших автомобілістів.

Найбільш популярними є такі виробники: Asanti, Lexani, Fuel, Vellano, Rucci. В інтернет-магазині Інфошина ви можете легко вибрати і придбати диски для будь-якого автомобіля.

Сподобалося? Поділіться з друзями.
23 травня 2018 р.