Як продовжити життя шинам?
Дивитися всі Поради

Як продовжити життя шинам?

Будь-які шини швидше зношуються і піддаються деформації, якщо неуважно відноситися до правил експлуатації. Компанії-флагмани у виробництві шин дають автовласникам рекомендації відносно правильної експлуатації гуми. Виконання основних правил і знання декількох хитрощів допоможе продовжити термін експлуатації покришок.

Основні правила використання покришок

Багато брендів-виробників автомобільних шин діляться з водіями корисною інформацією, яка дозволяє раціонально використати покришки і тим самим продовжити їх експлуатаційний ресурс. У тому числі компанія Nokian Tyres рекомендує дотримуватися декількох правил:

  • Не забувати про необхідність ротації покришок. Передні шини передньопривідних автомобілів випробовують більш високе навантаження, ніж задні, тому зношуються вони швидше. Забезпечити рівномірний знос можна, виконуючи ротацію шин через кожні 8 - 10 тисяч кілометрів. Цей захід не лише продовжить термін експлуатації гуми, але і підвищить безпеку і комфорт руху; 
  • Підтримувати рекомендований виробником тиск. Зневага рекомендаціями призводить до швидшого зносу покришок і підвищення паливної витрати, а також зниження ефективності управління транспортним засобом. Щоб уникнути цього ризику, необхідно регулярно регулювати рівень тиску в шинах;
  • Не захоплюватися перевищенням швидкості і різких маневрів. Чим спокійніше буде рух автомобіля, розгін і гальмування, тим меншим буде знос протектора покришок;
  • Приділяти достатню увагу відходу за шинами. Не варто ігнорувати необхідність усунення всіляких дефектів відразу після їх появи. Для цього краще звернутися в перевірений автосервіс, а не намагатися розв'язати проблему самостійно;
  • Дотримуватися правил зберігання покришок. Після закінчення сезону їх треба очистити і обробити спеціальними засобами, а потім залишити на зберігання, наслідуючи певні правила. Покришки з колісними дисками повинні зберігатися складеними в стопку горизонтально або в підвішеному виді. Якщо шини залишають на зберігання без дисків, їх ставлять вертикально, не забуваючи міняти точку опори через 3 місяці. Під час відпочинку покришки повинні знаходитися в темному і сухому приміщенні. Поблизу не повинно бути опалювальних приладів і активних хімічних речовин. Правильне зберігання гуми дозволяє уникнути її деформації.

Окрема рекомендація стосується дотримання сезонності покришок. Окрім зниження рівня безпеки, використання непідходящого по сезону взуття може привести до додаткових витрат. Так, зимові шини в теплу пору року при їзді по сухому асфальту швидше зношуються. Крім того, витрата палива значно зростає.

Де краще робити заміну шин?

Фахівці з виробництва і ремонту шин звертають увагу на те, що некваліфікований монтаж може понизити експлуатаційні якості і безпеку покришок. Тому не варто ризикувати і довіряти неперевіреним бюджетним сервісам.

Найкраще рішення - звернутися у дилерську СТО або спеціалізований шинний центр. Послуги офіційних шинних центрів дорожчі. Але вони дають гарантію своєї роботи і використовують перевірене устаткування, яке проходить спеціальну метрологічну перевірку. При неналежному виконанні робіт клієнт може отримати повноцінну компенсацію. Знання і виконання цих основ допоможе зберегти шини у хорошому стані впродовж тривалого періоду. Це не лише дозволяє уникнути зайвих витрат, але й гарантує безпеку руху.

15 лютого 2019 р.