infoshina.ua
пошук
Пусто
Як проходить обкатка зимової шиповки

Як проходить обкатка зимової шиповки

Для суворих зимових випробувань використовуються шиповані шини, які забезпечують максимальне зчеплення на різних типах зимових поверхонь. Щоб шипи служили якомога довше, необхідно проводити обкатку зимових шин. Як зробити дані дії - в нашому матеріалі.

Обкатка - для чого вона потрібна

Нова гума з шипами потребує обкатки. Це необхідно для того, щоб відбулася усадка шипів в ніші. Це відбувається тоді, коли машина рухається з прийнятною швидкістю, в шинах досить повітря, і дорога дозволяє зробити обкатку зимових шин без втрати шипів. Знадобиться, принаймні, не менше тижня активного водіння, і тоді обкатана гума забезпечить необхідний рівень зчеплення.

Важлива обкатка і для протектора. Водій повинен зрозуміти, як протекторний малюнок буде працювати на засніженому полотні, вкритій льодом, чи забезпечує він необхідний рівень безпеки, чи достатньо сильне зчеплення, чи забезпечується досить короткий гальмівний шлях.

Таким чином, обкатка шипованих зимових шин необхідна, щоб підготувати гуму до тривалої експлуатації, дозволити їй розкрити весь свій потенціал, проявити всі ключові характеристики, які були заявлені виробниками. Не слід відразу вдаватися до агресивного типу водіння: нові покришки повинні пройти перевірку часом і кілометрами.

Процес обкатки зимових шин

Необхідна обкатка шипованих зимових шин проходить напередодні настання зими, коли приходять перші нічні заморозки, при цьому денна температура залишається відносно високою. Щоб зробити обкатку правильно, необхідно проїхати близько ста кілометрів на машині в щадному режимі, уникаючи різких гальмувань і стрімких розгонів. Тільки через кілька днів виріб досягне необхідного рівня міцності і зчеплення з дорожнім покриттям і в повній мірі проявить заявлені виробником технічні характеристики.

Обкатка зимової шипованої гуми обов'язкова, тому що шипи, встановлені безпосередньо в процесі виробництва покришок, ще знаходяться в спеціальній мастилі. Її використовують для додання каучуку еластичності в місці з'єднання шипа і гуми . Для того, щоб шипи сіли в гуму щільніше, необхідна правильна обкатка зимових шипованих шин на низьких швидкостях. Різкі перепади швидкості і її підвищення загрожує втратою шипів з протектора.

Важливо також стежити за тим, щоб тиск в шинах знаходилося на належному рівні. Занадто високий або низький тиск в шинах прискорять їх знос, а на перших етапах експлуатації можуть з'явитися небажані дефекти на гумі в вигляді заломів і тріщин.

Також необхідно контролювати балансування шин. При відхиленнях від норми слід обов'язково звертатися до фахівців, щоб усунути похибки. В іншому випадку шипована гума дуже швидко прийде в непридатність.

 

Сподобалося? Поділіться з друзями.
22 жовтня 2018 р.