Правила вибору шин для кросоверів і позашляховиків
Дивитися всі Поради

Правила вибору шин для кросоверів і позашляховиків

Шини автомобіля знаходяться у безпосередньому контакті з дорогою. І від того, наскільки вони якісні і правильно підібрані, залежатиме комфорт руху і безпека. Тому підбирати шини треба не лише з урахуванням пори року, але і типу автомобіля, а також особливостей його експлуатації.

Як обрати шини: основні критерії

Щоб прийняти рішення, треба оцінити якість і особливості доріг, по яких їздитиме автомобіль. Передусім з цієї точки зору варто розглянути літні шини . Водіям кросоверів, які пересуваються переважно по міських дорогах з якісним асфальтовим покриттям, однозначно варто вибрати шосейні шини. Вони мають найкращу якість зчеплення з асфальтом. Саме шосейні шини розробляються з функцією протистояння акваплануванню. Тому управління і на сухому, і на мокрому асфальті покришках такого типу буде значно кращий.

Єдине, в чому шосейні шини можуть проявити слабкість - пересування по бездоріжжю, для якого вони можуть бути недостатньо потужними. Проте проблема практично завжди вирішується за наявності кросовера з моноприводом або повноприводної моделі автомобіля. В цьому випадку потужності машини вистачає за винятком випадків з особливо суворим бездоріжжям. В інших випадках можуть згодитися позашляхові шини. Вони можуть бути призначені для кросоверів і позашляховиків і відрізняються потужністю і мірою захисту. Позашляхові шини кросоверного типу більше функціональні за межами асфальту, ніж шосейні. Спеціально розроблені склад гуми і малюнок протектора роблять їх ефективними на пересіченій місцевості, захищаючи від ушкоджень. Такий тип шин підходить для тих, хто живе за містом і долає великі відстані по грунтовці. В умовах міського асфальту вони значно програють будь-яким шосейним моделям.

Компромісні рішення

Навіть для повноцінних потужних позашляховиків існують шосейні версії шин, оскільки при їзді по трасі покришки з агресивним малюнком не потрібні - вони просто будуть нефункціональні і незручні. Багато водіїв вибирають універсальну гуму, розроблену спеціально для їзди в місті і за його межами. Вони прибільш прийнятні для тих, хто використовує машину не лише на бездоріжжі, але і по рівній асфальтованій дорозі. Саме такі шини дають стійкість, швидке гальмування і хорошу керованість, а також м'якість руху і акустичний комфорт. Багато відомих виробників створюють універсальні шини , розраховані на використання як на асфальті, так і по путівцях і легкому бездоріжжі. Ці ж моделі забезпечують безпечну і тиху швидкісну їзду в міських умовах.

Якщо вибиратися на природу доводиться не часто, не рекомендується віддавати перевагу позашляхової гумі. Вона відрізняється невисокими властивостями гальмування на асфальті і призводить до підвищеної витрати палива. Крім того, поза шляхові шини важкі. Вони занадто навантажують ходову частину, тобто швидше виводять з ладу підвіску.

У будь-якому разі, визначаючись з потрібною моделлю шин для кросоверів, не варто занадто економити. Експерти рекомендують використати покришки відомих виробників і виключно по сезону.

18 лютого 2019 р.