infoshina.ua
пошук
Пусто
Шинна підробка: як відрізнити справжню брендову гуму від підробленої

Шинна підробка: як відрізнити справжню брендову гуму від підробленої

Наважуючись придбати брендову річ, варто уважно поставитися до пошуку сумлінного продавця. Це актуально практично для кожної сфери нашого життя, адже віддаючи пристойну суму, хочеться отримати дійсно гідний за якістю виріб або послугу.

На сучасному шинному ринку лідерство утримують кілька великих компаній, які ведуть свою діяльність на протязі багатьох десятиліть. Історія деяких з них почалася ще в позаминулому столітті! Природно, продукція цих виробників ретельно спроектована, кожна деталь вивірена, а формули полімерних сумішей вдосконалені до міліграмма. Численні відгуки і тест-драйви тільки підтверджують першокласні їздові характеристики покришок Michelin, Goodyear, Yokohama і інших світових лідерів.

Однак успіх цих компаній настільки надихає деяких «горевиробників», що вони вважають за краще не вкладати кошти в розвиток власного бренду. В результаті, під іменами відомих торгових марок на ринок надходять підробки.

Як виявити підроблені шини при першому огляді

Спочатку підроблені вантажні або легкові покришки можуть видати себе підозрілим зовнішнім виглядом. Варто уважно придивитися до них, вивчити написи на боковинах і пошукати дефекти.

Нерідко продавці пропонують дешеву гуму, відновлену неправильним або незаконним чином. Так звана «палена гума» залишає жирні чорні смуги на кахельній підлозі. Такі шини не можна використовувати довго.

Ще один метод, який дуже люблять виробники підробок, це оновлення покришок за допомогою темного пива. Цю містифікацію легко викрити, протерши поверхню покришки вологою ганчіркою. Якщо колір зміниться, то покришку купувати не варто.

При покупці зимових шин варто із зусиллям натиснути на шип і подивитися на ступінь його рухливості. Якщо елемент зафіксований в компаунді і не топиться при натисканні, то це свідчить про низьку якість покришки. Це може неякісна, дешева гума, або підробка. У високоякісних шинах шипи прибираються всередину, якщо на них натискають твердим предметом. Це допомагає збільшити термін експлуатації, підвищити зчеплення з сухою дорогою і усуває шуми.

Вивчаємо маркування

Цікаву інформацію може надати покупцеві огляд компаунда шин за допомогою лупи. Цей інструмент допоможе відшукати мітки зносу, які зазвичай розташовуються усередині протектора. На них вказують стрілки або напис «NWI». Якщо таких символів на покришці немає, то, швидше за все, вона підроблена, адже щоб нанести подібне маркування, потрібне високоточне обладнання.

Один з найвірніших методів викриття підробки - виявлення помилок в маркуванні. Якщо модель продається як така, що відповідає європейським стандартам, то на її боковині повинна бути буква «Е», укладена в коло. Далі за нею повинна йти цифра, яка вказує на країну-виробника.

На підробках буква може і бути присутня, але цифр зазвичай немає. Шахраї не хочуть ризикувати і тому уникають конкретики. Крім іншого, якщо маркування нечітке і слабо різниться на поверхні шини, це теж тривожний сигнал для покупця.

Сподобалося? Поділіться з друзями.
29 червня 2018 р.