infoshina.ua
пошук
Пусто
Що треба знати про герметик для шин?

Що треба знати про герметик для шин?

Багато проблем на дорозі можна виправити або попередити, просто маючи на озброєнні декілька засобів автохімії. Один з таких помічників - спеціальний герметик. Їм можна тимчасово заклеїти пошкоджені шини, щоб безпечно доїхати до автосервісу. Проте його застосування вимагає знання деяких нюансів.

Герметик для шин: властивості і призначення

Причин для ушкодження шин немало. У більшості випадків порізи мають механічну природу - найбільш поширеною причиною проколів стають гострі предмети, що попадаються на дорозі. Літні шини часто схильні до проколів із-за сильного нагрівання.

Якщо в наявності немає запаски, а найближчий автосервіс знаходиться далеко, кращий варіант підлатати колесо і зробити його тимчасово функціональним - використання герметика. Цей засіб переважно має латексну основу. Потрапляючи в місце ушкодження, воно надійно запечатує щілину, тверднучи і підтримуючи потрібну форму.

Ще один вид герметика містить у своїй основі натуральне або синтетичне волокно і спеціальні гранули. Засіб, працюючий на основі волокна, діє схожим чином, але воно не застигає миттєво, проникаючи всередину, утворюючи пінку і потім перетворюючись на плівку. В процесі такого перетворення заповнюються усі щілини, забезпечуючи герметичний ефект.

Треба пам'ятати, що герметик не може стати панацеєю. У деяких випадках, наприклад, при бічному порізі шини, він практично даремний. Не будь-який діаметр проколу допускає заклеювання - якщо ушкодження більше вказаного в інструкції, швидше за все ремонт буде неефективним.

Власникам позашляховиків і інших важких автомобілів слід пам'ятати, що чим більше ваги машини, тим складніше герметику впоратися зі своїм завданням. На малолітражних автомобілях герметики значно ефективніші.

Фахівці дають рекомендації щодо правильного застосування герметика. Щоб він був максимально ефективним, його треба наносити відповідно до правил, викладених в інструкції. Склад цього засобу краще ляже на поверхню покришки , якщо заздалегідь повністю спустити шину. Також треба звертати увагу на розмір і характер ушкодження, щоб відразу зрозуміти, чи буде цей захід ефективним.

Який герметик варто обрати?

Купуючи герметик, треба вивчити його інструкцію і властивості. Один з важливих параметрів - допустимий температурний діапазон. Герметики, які не витримують низьких температур і можуть замерзати, не підійдуть для зимового періоду, оскільки при замерзанні вони втрачають свої властивості. Щоб не помилитися, краще вибирати герметик з найбільш низькими температурними показниками.

Другий параметр вибору герметика - його тип і призначення. У продажу простіші варіант, виконуючі виключно функції усунення проколу або його відвертання. Інші засоби призначені також для підвищення тиску в покришці. Вони вважаються більше функціональними.

Вибирати герметик треба і виходячи з можливостей засобу. Найпростіші з них можуть усувати порізи розміром до 6 мм Але існують і потужніші герметики, яким під силу ремонт ушкоджень до 10 мм

При купівлі герметика треба правильно вибрати його об'єм. Власники малолітражок можуть розраховувати на місткість в 300 мл. Якщо автомобіль більший, такого об'єму швидше за все буде недостатньо.

Попри те, що герметик не є повноцінним рішенням проблеми проколу шини, він дозволяє комфортно і безпечно здолати відстань до автосервісу. Необхідно тільки зробити правильний вибір герметизуючого засобу.

 

Сподобалося? Поділіться з друзями.
19 березня 2019 р.