Пусто
Що таке балансування шин?
Дивитися всі Статті

Що таке балансування шин?

Багато водіїв стикалися з таким поняттям, як балансування шин. Але що це, і для чого воно потрібне? Дана процедура включає в себе ряд заходів, які нівелюють дисбаланс між колесами, дисками, маточинами і деталями підвіски. Полягає така операція в правильному розподілі маси шини і всього колеса по відношенню до його центру. Провести подібну процедуру самостійно неможливо, так як для цього необхідне спеціальне обладнання.

Для чого потрібне балансування

Результатом такої процедури стає зменшення вібрацій, які виникають в процесі експлуатації транспортного засобу. Крім того, в значній мірі збільшується термін служби самих шин. Після маніпуляцій їзда стає більш комфортною, незалежно від виду і якості автогуми. Також збільшується керованість машини в будь-якому швидкісному режимі. Знос покришок стає рівномірним, оскільки тиск рівномірно розподіляється по всій площі плями контакту.

На жаль, деякі автолюбителі нехтують балансуванням вантажних та легкових шин . Така помилка може спричинити за собою цілий ряд неприємних наслідків. Зокрема, комплект покришок доведеться міняти набагато раніше, ніж передбачив виробник. Є й інші нюанси, на які слід звернути увагу.

Чим небезпечні шини без балансування

Крім зазначеної вище неприємності, водій, який знехтував балансуванням, може зіткнутися і з іншими проблемами. Зокрема, йдеться про регулярну поломку підшипників, вібраціях під час руху, підвищеного шуму покришок. Також можуть вийти з ладу амортизатори, а безпеку управління авто знизиться.

Крім того, наслідком посилених вібрацій може стати викручування болтів, що призводить до вильоту кульової опори. Згідно з дослідженнями, без балансування шини відчувають величезні навантаження, як якщо б по ним проводилися удари важким предметом. За одну хвилину експерти нарахували до 800 таких ударів. І це тільки при русі на середній швидкості. Зі збільшенням швидкісного режиму посилюється і вплив на покришки.

Якщо хоча б одне з чотирьох коліс транспортного засобу має неправильну балансування, відбувається загальний дисбаланс. Згодом навіть при русі зі швидкістю в 40 км / год машина буде втрачати керованість.

Проводити балансування слід тільки в спеціалізованій майстерні. Тут шину і колесо в цілому ретельно очистять від бруду і інших включень, які також впливають на баланс колеса. Також необхідно буде встановити правильний рівень тиску в шинах . Далі фахівці встановлять центр ваги з використанням спеціалізованих верстатів. Така апаратура автоматично встановлює необхідний балансуючий грузик в потрібне місце. Після всіх цих маніпуляцій проводиться повторна перевірка колеса.

Як бачимо, балансування шин дуже важливе, і провести його самостійно неможливо. Ось чому слід регулярно проходити техобслуговування і стежити за станом ваших шин.

21 лютого 2019 р.