Як відрізнити титанові диски від алюмінієвих
Дивитися всі Статті

Як відрізнити титанові диски від алюмінієвих

Автомобільні диски відрізняються типом виготовлення і матеріалами, з яких їх роблять. Це може бути сталь, титан, сплави на алюмінієвій або магнієвої основі. Найміцнішими є титанові комплектуючі, друге місце займають алюмінієві легкосплавні моделі. Слід зазначити, що, незалежно від назви, титанові диски в своєму складі містять не тільки титан, а й інші метали, аналогічно і алюмінієві диски також складаються зі сплаву алюмінію і магнію. Про ці та інші особливості - наш матеріал.

Характеристики титанових дисків

Найбільш міцними вважаються титанові диски, завдяки властивостям самого металу. Титан має малу щільністю, що сприяє зменшенню маси матеріалу, який використовується, в наслідок чого зменшується маса готового виробу. Для авто це важливий фактор, так як зменшення маси сприяє підвищенню швидкісних можливостей, маневреності на нерівній дорозі, зменшенню ударних навантажень на кузов автомобіля, поліпшенню плавності ходу.

Слід зазначити також і високу механічну міцність титану. Сплави даного металу міцніші, ніж сплави алюмінію і магнію. Ще одна властивість титану - надзвичайно висока корозійна стійкість, яка досягається завдяки здатності титану утворювати на поверхні тонкі суцільні плівки оксиду, міцно пов'язані з масою металу. Тому титанові диски не піддаються корозії, а значить, є найбільш довговічними. Висока питома міцність кращих титанових сплавів майже вдвічі перевищує питому міцність легованих сталей.

Основним недоліком даних комплектуючих є високотехнологічний, трудомісткий і багато стадійний технологічний процес їх виготовлення, і в результаті більш висока ціна. Тому титанові диски по кишені далеко не всім і є предметом розкоші. Встановлювати такого роду диски на недорогі авто недоцільно. Важливо співвідношення престижу авто і якості застосовуваного матеріалу.

Крім того, через велику питому масу даного сплаву товщина титану у цих дисків виходить ще менше, ніж у сталевих. Тому вони, крім усього іншого, не відрізняються широким модельним рядом і привабливим зовнішнім виглядом.

Характеристики алюмінієвих дисків

Даний тип комплектуючих має стильні, сучасні і різноманітні дизайни. Фарбування і обробка дисків проводиться на основі найсучасніших технологій. Це забезпечує кращу точність виготовлення, що значно покращує якість балансування коліс. Слід зазначити, що алюмінієві диски мають меншу, в порівнянні зі сталевими штампованими дисками, масу. Це означає, що знижується навантаження на підшипники ступиці, трансмісію, підвіску.

Такий тип дисків має кращу теплопровідність. Це дозволяє краще відводити тепло від гальмівних механізмів при нагріванні.

Технологія виготовлення дозволяє отримати будь-який бажаний дизайн, так що підібрати варіант, який відповідає не тільки марці вашого авто, але і вашим естетичним уподобанням, буде дуже легко. За допомогою алюмінієвих дисків ви зможете створити неповторний образ свого транспортного засобу, так що виділитися в загальному потоці автомобілів не складе труднощів.

До недоліків цих дисків можна віднести той факт, що при дуже сильних ударних впливах такий диск може тріснути. Відновлювати такий диск вже не можна - кращим рішенням буде покупка нового.

Відмінності дисків

Існує цілий ряд відмінностей між алюмінієвими і титановими дисками: рівень міцності, вага, стійкість до ударів і корозії. Але самою головною відмінністю є метод виготовлення дисків.

Алюмінієві диски робляться методом лиття. Алюмінієвий слав заливається в форму, після чого проводиться обробка і фарбування. Технологія виробництва не витратна і не передбачає відходів, що робить її доступною за ціною. До переваг можна віднести багатий асортимент. Однак диски, виготовлені за даною технологією, не витримують високі ударні навантаження, що виключає ймовірність їх використання на дорогах поганої якості.

Для виробництва колісних дисків з титанових сплавів застосовують метод гарячого об'ємного кування. За рахунок цього, титановим дискам нестрашні навіть найсильніші навантаження. Більш того, автомобілем з такими колесами значно легше управляти, завдяки зміні динаміки руху і швидкості.

І титанові і алюмінієві диски робляться не з чистого металу - як матеріал використовують сплави з вмістом цих речовин.

Які диски краще використовувати в різних ситуаціях

Литі диски з алюмінієвого сплаву, при виготовленні яких не використовується високий тиск, відрізняються невеликою вагою. Вони мають велику різноманітність дизайнів, яка дозволяє вибрати той, який більше підійде для вашого автомобіля. Це робить такий тип комплектуючих відмінним варіантом для тюнінгу транспортного засобу. Литі диски сприяють охолодженню гальм, за рахунок великих вентиляційних отворів. Це якість буде дуже до речі в літній період, коли до високої температури повітря додається ще й температура розпеченого асфальту.

Автомобільні диски з титанового сплаву - статусне придбання, покликане продемонструвати оточуючим високий рівень доходів і солідне становище автолюбителя в суспільстві. Дозволити собі дорогі диски можуть не всі, тому престижність такого придбання очевидна.

Разом з тим, титанові диски дійсно стоять на першому місці по міцності серед аналогічних автомобільних комплектуючих, вироблених з інших матеріалів. Вони по праву вважаються кращими: ці запчастини здатні витримати величезне навантаження, вони не тріскаються в складних дорожніх умовах і зберігають міцність навіть при дуже високих температурах.

06 червня 2018 р.