Як правильно обрати вантажні шини?
Дивитися всі Статті

Як правильно обрати вантажні шини?

Вантажні автомобілі щодня переживають серйозні навантаження і проходять тривалі маршрути. Тому грамотно підібрані шини - одне з найважливіших умов якісної та безпечної експлуатації транспортного засобу. При виборі вантажних шин потрібно брати до уваги їх тип і призначення.

Різноманітність вантажних шин

Перше, на що потрібно звернути увагу перед покупкою шин - характер і особливості експлуатації машини. Так, вантажний транспорт може бути призначений для сільськогосподарських робіт, обслуговування будівництва, доставки товарів в межах одного населеного пункту або перевезень на тривалі відстані. На цій основі виокремлюють декілька типів шин вантажного призначення:

  • Регіональні;
  • Магістральні;
  • Комбіновані.

Існує також класифікація за типом протектора. Залежно від призначення протектора шинні компанії виробляють дорожні і універсальні шини, а також покришки підвищеної прохідності для подолання ділянок бездоріжжя.

Малюнок протектора буде визначати якість експлуатації покришок, їх продуктивність і безпеку. Якщо необхідна гума з високою прохідністю, варто купувати моделі з ребристим рисунком протектора. Він забезпечить хороше зчеплення і на нерівному ґрунті і буде ефективніше долати кам'янистий грунт, пісок чи гравій.

Тип профілю шин - ще один важливий показник. Для нерівних доріг або бездоріжжя підійде високий профіль. Якщо машина рухається виключно по магістральних дорогах і рівним трасами, кращим варіантом стане модель з низьким профілем. Якщо належить часта експлуатація за м’якогрунтовому покриттю, можна вибрати безкамерні арочні покришки. Існують також широкопрофільні шини. Вони будуть ідеальними для перевозу важкого вантажу на поганому грунті.

Сезонність також повинна враховуватися при виборі покришок. При Русі по магістральним дорогам часто набувають всесезонні шини , що володіють необхідними характеристиками зчеплення та стійкості. Для менш рівних доріг і бездоріжжя краще вибирати шини, що відповідають конкретному сезону. Так, зимові шини зазвичай мають більш глибокий малюнок і жорстку гуму. Ці властивості дозволяють не ковзати на вкритій льодом трасі і уникати пробуксовки в талом снігу. Літні покришки мають не такий виражений малюнок протектора і більш м'яку гуму - в них більшу увагу приділяється якісному проходженню заміських доріг Вибираючи всесезонні шини, слід пам'ятати, що вони зазвичай розраховані на певні типи доріг. Тому перед покупкою потрібно уважно вивчити маркування та рекомендації виробника.

Маркування вантажних шин

Одна з найважливіших характеристик, за якими розрізняються вантажні шини - їх призначення. Шини можуть вдягатися на провідні колеса, рульову вісь чи напівпричіп.

У відповідності з цим якістю на шини завдають встановлені надписи:

  • D - шини, розраховані тільки на провідні колеса;
  • Z - призначені в першу чергу на керуючі колеса, можуть використовуватися і на інших типах;
  • F - для керованих коліс;
  • T - причіпні колеса.

Діаметр діагоналі залежить від типу, марки та моделі автомобіля. Найчастіше для вантажоперевезень використовують покришки діаметром R22,5.

Щоб не помилитися у виборі, краще уникати маловідомих брендів, які пропонують дешеві шини. Виробник повинен давати гарантію на свою продукцію, яка в свою чергу підтверджується знаком якості.

07 травня 2019 р.