infoshina.ua
пошук
Пусто
Чому падає тиск в шині

Чому падає тиск в шині

Багато автовласників стикалися з тим, що шини поступово здуваються, хоча ніяких видимих ​​пошкоджень виявити не вдається. Чому ж виникає такий ефект і яка причина зниження тиску в шинах? Існує кілька відповідей на це питання - спробуємо розібратися більш детально.

 

Основні причини розгерметизації

Для початку слід переконатися в тому, що не пошкоджені диски. Зазвичай, будь-яке їх пошкодження призводить до деформації. Найчастіше таке трапляється, коли колесо вдаряється об щось на великій швидкості. Шина нещільно прилягає до обода і відбувається витік повітря. Діагностувати ушкодження самостійно вдається не завжди - воно може бути приховано з внутрішньої сторони диска. Так що без допомоги фахівців тут не обійтися.

Ще однією причиною зниження тиску може бути розгерметизація ніпеля. Через механічну дію, попадання частинок пилу може трапиться розгерметизація золотника. В такому випадку поступово спускається тиск в шинах.

Якщо два попередніх пункти під вашу ситуацію не підходять, слід шукати прокол. Це одна з найбільш очевидних причин. Трапляється, що автомобіль наїжджає на гострий великий предмет наприклад, цвях або осколок, який застряє в місці проколу. В такому випадку повітря буде спускатися поступово. Якщо ж проколота покришка разом з камерою - вона лопне моментально. Це загрожує аварією. Також причиною зниження тиску може послужити бічний поріз. Таким чином можна пошкодити шину об бордюри, кромку колії, гострі предмети, що стирчать. Зазвичай, якщо трапляється поріз збоку, зимову або літню покришку доводиться міняти.

 

Вплив температури на рівень тиску

Перепад температур - не самий очевидний для багатьох автовласників фактор. Тим не менш, він дуже важливий, оскільки має безпосередній вплив на стан шини.

Тиск в шинах змінюється в теплу і холодну погоду. Ще зі шкільного курсу фізики ми знаємо, що при нагріванні газ розширюється і збільшується в об'ємі. А при низьких температурах газ стискається. Той же самий процес відбувається всередині ваших коліс. У країнах, де температура істотно змінюється протягом дня, дуже важливо приділяти увагу тиску.

Науково доведено, що внутрішній тиск змінюється на 3-4% при зміні температури на 10 ° C. Простіше кажучи, якщо температура підвищилася на 10 ° C, тиск збільшився на 3-4%, а якщо температура знизилася на 10 ° C, тиск зменшився на 3-4%.

При цьому слід брати до уваги не тільки температуру повітря навколо. Є ще й тепло, генеруване самою шиною, що також призводить до зміни тиску.

Зміна температури повітря, а також нагрів самої шини, призводять до зміни рівня тиску в шинах. Зчеплення падає, погіршується маневреність, псується каркас, йде збільшення витрати палива. Але і перекачувати шину не можна - це призводить до інтенсивного і нерівномірного зносу. Найкращим варіантом буде установка датчиків тиску, які допоможуть вам відстежувати стан ваших шин.

Сподобалося? Поділіться з друзями.
15 травня 2018 р.