infoshina.ua
пошук
Пусто
Чи варто змінювати розмір шин?

Чи варто змінювати розмір шин?

Багато автовласників, бажаючи поліпшити якість руху і продуктивність свого автомобіля, приймають встановити великі за розміром колеса і шини. Щоб не спровокувати зниження безпеки і функціональності під час руху, треба вивчити все за і проти.

Більший розмір шин: основні плюси

На питання, чи варто встановлювати колісні диски і шини, які за розміром будуть більше за заводських, не можна відповісти однозначно. З одного боку, більший розмір підвищує потужність автомобіля, з іншої - збільшує витрату палива. Особливо уважно слід поставитися до розмірного діапазону, рекомендованого виробником.

Виробник автомобілів завжди дає певні рекомендації відносно розмірного діапазону коліс для конкретної моделі автомобіля. Перевищення вказаних норм може привести до зниження функціональності транспортного засобу і навіть можуть зробити його потенційно небезпечним в певних дорожніх умовах.

При правильному підборі великі колеса однозначно мають деякі переваги. Вони відрізняються підвищеною потужністю, прохідністю. Великі колеса мають велику пляму контакту, що покращує гальмування, знижує час розгону і підвищує керованість. За рахунок підвищеного розміру знижується вірогідність ушкодження колісного диска. При установці шин більшого розміру збільшується показник дорожнього просвіту, що сприяє підвищенню максимальної швидкості.

Усі ці переваги актуальні у тому випадку, якщо розмір коліс і шин підібраний правильно і не перевищує поріг, рекомендований виробником.

Недоліки великих шин

Подібно до колісних дисків, установка великих шин призводить до підвищення загальної ваги: чим більшим буде посадочний діаметр покришки, тим важчою стане уся конструкція.

Ще одна складність - при збільшенні колісного диска часто використовують низькопрофільну гуму. Це пояснюється тим, що великий колісний диск може просто не поміститися в стандартну арку. Використання низькопрофільної шини часто знижує загальний комфорт руху - хід автомобіля може стати менш плавним і м'яким. Друга особливість тоншої низькопрофільної шини - вона гірше захищає від ударів і інших навантажень, які гума випробовує при  русі. Тому при тривалій їзді по поганих дорогах погано захищена підвіска може швидше вийти з ладу. Відповідно, експлуатаційні витрати збільшуються, що означає підвищення фінансових витрат на шиномонтаж і ремонт.

Ширші покришки часто сильніше схильні до аквапланування. Цю властивість треба враховувати, вибираючи шин і визначаючись з їх розміром.

Серед можливих наслідків установки літні шини більшого розміру - спотворення свідчень спідометра. Якщо спочатку цей прилад налаштовується на незначне завищення свідчень швидкості, то із заміною розміру колісних дисків і гуми на великі він може почати занижувати реальні дані.

Зваживши усі плюси і мінуси, слід пам'ятати, що нестандартно великі шини не лише незручні і економічно невигідні, але і небезпечні. Тому необхідно вивчити рекомендації виробника і норми законодавства.

 

Сподобалося? Поділіться з друзями.
22 квітня 2019 р.